Webinar Częstochowskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej- 20.02.2024r. Olejki eteryczne w farmacji: między tradycją a aromaterapią opartą na dowodach

20.02.2024r. serdecznie zapraszamy na webinar z udziałem Pana Aleksandra Smakosza. 

Częstochowianin, magister farmacji a obecnie doktorant w Katedrze Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu).

Człowiek orkiestra, znacie kogoś, kto nagrał podcast dla Vogue? No to już znacie: Podcast „Dobry skład”, s. 1, odc. 2: Grzyby w kosmetykach, czyli mushroom beauty (vogue.pl)

Naukowo zajmuje się fitochemią, toksykologią roślin, etnofarmakologią historyczną, farmakognozją substancji aromatycznych i przypraw, chemią kosmetyków oraz historią kulinariów. Jest autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych, kilkunastu rozdziałów w monografiach naukowych oraz kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych z zakresu nauk farmaceutycznych oraz ziołolecznictwa. Nasz kolega jest współautorem kilku publikacji naukowych i książek. Finalista XIX edycji konkursu „Popularyzator nauki”, organizowanego przez serwis Nauka w Polsce.

Jest członkiem Częstochowskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.

 

Serdecznie zapraszamy do zapisów: https://webinarnia.nia.org.pl/?id=667

 

Mgr farm. Karolina Wotlińska - Pełka