Prośba o pomoc w postaci przekazania 1 % podatku

Opolska Okręgowa Izba Aptekarska

ul. Krakowska 51,

45-026 Opole

 

Zwracam się z uprzejmą prośbą, o zamieszczenie podziękowania i mojego apelu o pomoc w postaci przekazania 1 % podatku dochodowego na  Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego (w ramach którego posiadam subkonto)

na stronie internetowej Izby Aptekarskiej lub w biuletynie.

Mam 40 lat, jestem magistrem farmacji, którą ukończyłem na Wydziale Farmaceutycznym Akademii Medycznej im. Prof. Feliksa Skubiszewskiego w Lublinie. Od 16 lat walczę ze schorzeniem neurologicznym, które w 2007 roku zostało zakwalifikowane jako stwardnienie rozsiane – postać wtórnie postępująca. Obecnie choroba postępuje bardzo szybko, jej następstwem jest całkowity niedowład kończyn dolnych – poruszam się na wózku inwalidzkim. Aktualnie walczę o zachowanie władzy i sprawności w kończynach górnych, które choroba zaczyna obejmować. Z uwagi na  postać wtórnie postępującą nie przysługuje mi żadne leczenie refundowane przez NFZ. Pozostaje mi wyłącznie rehabilitacja. Oprócz rehabilitacji niezbędny jest także sprzęt ortopedyczny. pomocniczy i materiały medyczne.

Niestety choroba ograniczyła mi również możliwość czynnego wykonywania mojego zawodu farmaceuty który sprawiał mi ogromną satysfakcję. Renta, którą otrzymuję, a także specjalny zasiłek opiekuńczy w wysokości 620 zł, który pobiera żona z tytułu opieki nade mną nie pozwala na wdrożenie terapii specjalistycznej. Nadzieją na spowolnienie, a być może zahamowanie postępu choroby jest przeszczep komórek macierzystych. Jednak jeden zabieg w przypadku mojej postaci wiąże się z kwotą ponad 40 tys. złotych.

Wiem, że w moim przypadku jest to choroba nieuleczalna chciałbym odsunąć jak najdłużej w czasie perspektywę bycia osobą leżącą i całkowicie zależną od osób drugich w związku z powyższym uprzejmie proszę o rozpowszechnienie mojego apelu o przekazanie 1% z podatku za 2018 r. lub przekazania darowizny, którą można odpisać od podatku. Tylko w taki sposób mogę zebrać chociaż część kwoty potrzebnej na zabieg.

Z góry dziękuję za pomoc.

                                               Z poważaniem

Grzegorz Borowiec