Akademia Dobrego Farmaceuty – praktycznie o farmacji

Akademia Dobrego Farmaceuty – praktycznie o farmacji

 

Farmacja to jedna z najszybciej rozwijających się dziedzin, a wykonywanie zawodu farmaceuty wpisane jest nieustanne samokształcenie. Aktywni farmaceuci muszą nadążać za zmianami w prawie farmaceutycznym, znać aktualną ofertę firm farmaceutycznych, aktualizować wiedzę o interakcji pomiędzy lekami oraz przeciwwskazaniach do ich stosowania. Farmaceuci pracujący w aptekach potrzebują także solidnej porcji wiedzy na temat prowadzenia działalności gospodarczej, technik sprzedaży czy wyposażenia apteki.

 

Wychodząc naprzeciw potrzebom farmaceutów, firma Pfizer uruchomiła portal edukacyjny Akademia Dobrego Farmaceuty, dostępny pod adresem www.dobryfarmaceuta.pl. Umieszczane na nim artykuły i inne materiały powstają z myślą o pracownikach aptek otwartych i szpitalnych. Każdy, kto zawodowo związany jest z branżą farmaceutyczną, znajdzie tam cenne informacje.

 

Artykuły tworzące ogólnodostępną część portalu podzielone są na kategorie: Biznes, Historia, Komunikacja, Lifestyle, Medycyna, Prawo, Technologia, Zdrowie. Twórcy portalu dbają, żeby materiały były aktualne, atrakcyjne i tematycznie zróżnicowane. W Akademii Dobrego Farmaceuty można znaleźć m.in. artykuły na temat relacji z pacjentami, telemedycyny, sprzedaży kosmetyków w aptekach, chorób zawodowych i zdrowia farmaceutów.

 

Na szczególną uwagę zasługują animacje i filmy przygotowane specjalnie na potrzeby Akademii Dobrego Farmaceuty, np. reportaż z Muzeum Farmacji Collegium Medium Uniwersytetu Jagiellońskiego, historia życia Ignacego Łukasiewicza, a także krótka opowieść o tym, jak kawa, najpopularniejszy napój, podbijała świat.

 

Po zarejestrowaniu się na portalu farmaceuci uzyskują dostęp do części edukacyjnej, która umożliwia aktualizację wiedzy z różnych dziedzin farmacji i realizację ustawowego wymogu ciągłego szkolenia farmaceutów. Kursy, realizowane w formule online, kończą się testami, za które uczestnicy mogą otrzymać certyfikaty uczestnictwa wraz z punktami edukacyjnymi. Portal pozwala także na gromadzenie punktów Pfizer, które mogą być wymieniane na książki.

 

Zawartość portalu Akademia Dobrego Farmaceuty jest stale rozbudowywana i aktualizowana. Portal www.dobryfarmaceuta.pl to miejsce, w którym zawsze można znaleźć aktualne i potrzebne informacje farmaceutyczne przedstawione w wygodnej i przejrzystej formie.

 

WPOLMCP1117192/06/2017